Tarihin ve sanatın buluşma adresi Sille Sanat Sarayı, yine güzel bir organizasyona ev sahipliği yaptı.

25-26 Mart 2017’de gerçekleşen fotoğraf festivalinde, Türkiye’mizin dört bir yanından, yavru vatan Kıbrıs’ımızdan gelen kadın fotoğrafçılarla birlikte fotoğraf dolu iki gün geçirdik.

İlk gün, Konya’nın Hüyük İlçesi Zıvarık Mahallesi’nde ve Şükran Köyü’nde fotoğraflar çektik. Aynı gün akşam Konya’da semâ töreni izledik.

İkinci gün, Sille Sanat Kafe’de kahvaltıyla başlanıldı. Düzenlenen fotomaratonun jüri üyeleri olan; Sayın Güler ERTAN, Sayın Gül EZEN ve Sayın Gülnaz ÇOLAK fotoğrafların değerlendirmesini yaptı. Konya Polisevi’nde ödül töreni gerçekleşti.

“Sarayın Sultanları Buluşuyor” festivali katılanlara sertifikalarının verilmesi ve etkinliğe özel üretilen magnetlerin hediye edilmesi ile sona erdi.

Başta Sayın Reha ve Şadiye BİLİR olmak üzere ev sahipliği yapan ve yeni tanıştığımız tüm üyelerimize sonsuz teşekkürler…

http://www.sillesanat.com/Haberler_Duyurular/sarayin-sultanlari-bulusuyor-festivali-sona-erdi_225

Geçen seneki festivalimizin linki:

https://nsekercioglu.com/2016/03/06/sarayin-sultanlari-bulusmasi/

About Nagihan Şekercioğlu

24 Şubat 1981 tarihinde Adapazarı’nda doğdu. İlk, orta, lise ve üniversite eğitimini Sakarya’da sürdürdü. Doğayı, insanları, kısacası yaşamı keşfetme arzusuna fotoğraf eklendiğinden beri büyülü dünyaya farklı bir bakış açısıyla bakmaya başladı. Hayata vizörden bakmak… “IŞIK”, fotoğraf tutkunları için ne kadar önemliyse, bilgi de o kadar önemliydi O’nun için… Ailesinin ve aile büyüklerinin büyük desteği ile fotoğraf deneyimlerini kazandı. Camera Obscura’nın, fotoğrafın büyüsünü hareketli görüntü bilgileriyle yoğurduğu, sayısal görüntünün hayatında olan yerini öğrendiği, sinemadan, heykele, mimariden, ebruya, resme, kısaca bir bütün olan tüm görsel kültür dallarına tanık olduğu için çok şanslı olduğunu belirtmek istemektedir. Açılan yeni ufuklar, pencereler, değişen bakış açıları… Ve en önemlisi hayatına kattığı değer… Yaşamın büyüsüyle insanı anlayan, yorumlayan büyülü dünyada çalışmalarına devam etmektedir. “Hayata vizörden bakmak… Bakıp görebiliyor, görüp hissedebiliyor, hissedip bunu kalpten yaşıyor, paylaşıyorsak eğer çok şanslıyız demektir. Bir parça ekmeğin değerini bilen ve onu paylaşan, ne olursa olsun hayata gülümseyen iyi niyetli insanlarız. Şükürler olsun.” Nagihan ŞEKERCİOĞLU

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s