Fotoğraf vesilesiyle Sille Sanat Sarayı çatısı altında hep birlikte güzel anlara ortak olmak, ufkumuzu açmak, keşfetmek, öğrenmek, paylaşmak ve yurt içinden, yurt dışından dostluklar kazanmak kadar muhteşem ne olabilir ki?

Sille Sanat Sarayı Üyeler Buluşması bu yıl 27-28-29 Ekim tarihlerinde Alanya’da gerçekleşti.

Üyeler buluşmasına Türkiye’deki üyelerin yanı sıra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ nden, Çin’den ve Bosna Hersek’ten üyeler ile birlikte toplam 127 üye katıldı.

Etkinlikte; Sille Sanat Sarayı Seyit Ali Ak Kupası’ nda tur atlayan üyelerin sunumları izlendi. Üyelerin sertifikalarının verilmesinin yanı sıra yeni unvan rozetleri sahiplerini buldu.

Sille Sanat Sarayı’ nın organize ettiği 4. Uluslararası ILFIAP Kulüpler Fotoğraf Sergisi Alanya Kızılkule’ de açıldı.

Türk fotoğrafının kilometre taşları Sayın İbrahim ZAMAN ve Sayın Ozan SAĞDIÇ’ ın onurlandırdığı program dolu dolu geçti.

Sille Sanat Sarayı Topluluğu tarafından “Türkiye’de Yılın Fotoğrafçısı Onur Ödülü” fotoğraf sanatında tek devlet sanatçısı unvanı bulunan Ozan SAĞDIÇ’ a verilirken, “Dünyada Yılın Fotoğrafçısı Onur Ödülü” de Türk fotoğraf sanatına sağladığı katkılar nedeniyle Umman Fotoğraf Topluluğu (Oman Photography Society) Başkanı Ahmed Al BUSAIDI’ ye verildi.

“Sille’de Yılın Fotoğrafçısı Onur Ödülü” nü ise yaşadığı sağlık sorunlarına karşın fotoğraf sanatını hayata tutunacak bir yol olarak seçen ve hastalığını büyük ölçüde fotoğraf sanatına bağlılığı ile yenmeye çalışan İsmail DEĞİRMENCİ’ ye verildi.

Reha BİLİR yaptığı konuşmasında: “MS hastası olan İsmail DEĞİRMENCİ, fotoğrafa ve sanata olan tutkusu ile diğer MS hastası insanlara da örnek olup bir umut ışığı haline gelmiştir. Açtığı sergilerle, verdiği sosyal mesajlarla, Türkiye MS Derneği içindeki çalışmaları ile bu ödülü almaya hak kazanmıştır.” dedi.

 

Emekleri için Sayın Reha ve Şadiye BİLİR, Cafer YAMAN hocalarımıza, değerli katılımcı fotoğraf ustalarımıza, dostlarımıza sonsuz teşekkürler…

Kaynakça:

https://www.haberkent.com/haber/engelini-asmakla-kalmadi-odulde-aldi-h208.html

http://www.konyaolay.com/sille-sanat-sarayi-nin-alanya-bulusmasi/7850/

 

 

 

About Nagihan Şekercioğlu

24 Şubat 1981 tarihinde Adapazarı’nda doğdu. İlk, orta, lise ve üniversite eğitimini Sakarya’da sürdürdü. Doğayı, insanları, kısacası yaşamı keşfetme arzusuna fotoğraf eklendiğinden beri büyülü dünyaya farklı bir bakış açısıyla bakmaya başladı. Hayata vizörden bakmak… “IŞIK”, fotoğraf tutkunları için ne kadar önemliyse, bilgi de o kadar önemliydi O’nun için… Ailesinin ve aile büyüklerinin büyük desteği ile fotoğraf deneyimlerini kazandı. Camera Obscura’nın, fotoğrafın büyüsünü hareketli görüntü bilgileriyle yoğurduğu, sayısal görüntünün hayatında olan yerini öğrendiği, sinemadan, heykele, mimariden, ebruya, resme, kısaca bir bütün olan tüm görsel kültür dallarına tanık olduğu için çok şanslı olduğunu belirtmek istemektedir. Açılan yeni ufuklar, pencereler, değişen bakış açıları… Ve en önemlisi hayatına kattığı değer… Yaşamın büyüsüyle insanı anlayan, yorumlayan büyülü dünyada çalışmalarına devam etmektedir. “Hayata vizörden bakmak… Bakıp görebiliyor, görüp hissedebiliyor, hissedip bunu kalpten yaşıyor, paylaşıyorsak eğer çok şanslıyız demektir. Bir parça ekmeğin değerini bilen ve onu paylaşan, ne olursa olsun hayata gülümseyen iyi niyetli insanlarız. Şükürler olsun.” Nagihan ŞEKERCİOĞLU

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s