Kasım’ ın en güzel sürprizi yurdumun çiçekleri, öğrencilerim oldu.

Şirin bir köy okulunda ücretli öğretmenlik görevime başladım. Pırıl pırıl bir gelecekle kucaklaştım. Hislerime kelimeler yetersiz kalıyor.

Başta Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Cumhuriyet Dönemi’ nin ilk öğretmenlerinden halalarım; Hanife TÜZÜNER’ i, Hatice DEMİR’ i, kuzenim Can ARK’ ı mutluluk ve hüzünle anıyorum. Öğretmen büyüklerimin, arkadaşlarımın desteği ve deneyimleriyle ilerleyeceğim ne mutlu ki!

Onlardan bir parça ışık alıp yayabilmek… Tarifsiz bir sevinç.

Öğrencilerimle ilk tanışmamızda geçen bir konuşma: “Bir hayaliniz olsun, bir idealiniz olsun. Asla pes etmeyin, geride durmayın! Ülkeniz, aileniz ve kendiniz için bir şeyler yapın! Ama deneyin! ”

Evet, bazı insanlar hayata 1-0 yenik başlar. Sosyal, ekonomik dengesizlik, eğitimde eşitsizlik, imkansızlıklar, kültür yapıları, bakış açıları vs… İşte bu insanlar köy ve şehir arasındaki uçurumda çırpınıp dışarıdaki dünyaya açılmaya korkar, cesaret edemez.

Oysa kim bilir? Bir kıvılcım hayatlarında birçok şeyi değiştirebilir.

Geleceğimize ışık olan tüm eğitimci öğretmenlerimin, hocalarımın öğretmenler gününü kutluyorum.

Sevgi ve saygılarımla.

About Nagihan Şekercioğlu

24 Şubat 1981 tarihinde Adapazarı’nda doğdu. İlk, orta, lise ve üniversite eğitimini Sakarya’da sürdürdü. Doğayı, insanları, kısacası yaşamı keşfetme arzusuna fotoğraf eklendiğinden beri büyülü dünyaya farklı bir bakış açısıyla bakmaya başladı. Hayata vizörden bakmak… “IŞIK”, fotoğraf tutkunları için ne kadar önemliyse, bilgi de o kadar önemliydi O’nun için… Ailesinin ve aile büyüklerinin büyük desteği ile fotoğraf deneyimlerini kazandı. Camera Obscura’nın, fotoğrafın büyüsünü hareketli görüntü bilgileriyle yoğurduğu, sayısal görüntünün hayatında olan yerini öğrendiği, sinemadan, heykele, mimariden, ebruya, resme, kısaca bir bütün olan tüm görsel kültür dallarına tanık olduğu için çok şanslı olduğunu belirtmek istemektedir. Açılan yeni ufuklar, pencereler, değişen bakış açıları… Ve en önemlisi hayatına kattığı değer… Yaşamın büyüsüyle insanı anlayan, yorumlayan büyülü dünyada çalışmalarına devam etmektedir. “Hayata vizörden bakmak… Bakıp görebiliyor, görüp hissedebiliyor, hissedip bunu kalpten yaşıyor, paylaşıyorsak eğer çok şanslıyız demektir. Bir parça ekmeğin değerini bilen ve onu paylaşan, ne olursa olsun hayata gülümseyen iyi niyetli insanlarız. Şükürler olsun.” Nagihan ŞEKERCİOĞLU

Bir cevap »

  1. ersoyselki dedi ki:

    güzel duygular ..güzel düşüncler..feyz ile ..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s